Hilton Lavabo

Verano Mutfak

Hilton Lavabo

“Hilton banyo nedir?” sorusu genellikle banyolarını yenilemek isteyenlerin cevabını aradığı bir soru olmaktadır. Hilton banyo, günümüzde modern banyo dekorasyonları içinde sıklıkla yer alan bir kavram şeklinde kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Lavabo, dolap, tezgâh gibi, banyo eşyalarının bir arada yer aldığı banyo stiline verilen isimdir tanımı, hilton banyo için yerinde sayılmaktadır. Bütün banyo detaylarının bir bütün olması sayesinde hem işlevsel hem stil sahibi hem de banyoların geniş alanları için olanak oluşturmaktadır. Bu durumda akıllara gelen bir başka soru ise “hilton ne demek?” şeklinde ifade edilmektedir. Hilton kelimesi dünyaca ünlü bir otel zincirinin adını taşımakta ve lüks anlayış anlamına da gelmektedir. 

 Hilton Banyo Özellikleri̇ Nelerdir?

Hilton banyo özelliklerinin başında set halinde hazırlanan tezgâh, dolap, lavabo ve ayna ürünlerinin bir bütün olarak banyolara monte edilmesi gelmektedir. Fazlasıyla kullanışlı ve kompakt bir çözüm sunması sayesinde hilton banyolar, otellerden evlere kadar birçok mekânda kullanılmaktadır. Konforlu ve şık tasarımları ile banyolara zenginlik ile dekoratif bir görsellik kazandırmaktadır. İstenilen ölçülerde tasarlanabilir olması sayesinde de dar banyolar için çözümsel durumlar sunmaktadır. İyi tasarımları sayesinde banyolar içinde çok sayıda depolama alanları hilton banyolar ile yakalanmaktadır. Pratik ve hızlıca temizlenebilen bir banyo ortamı yaratmak konusunda da gayet başarılı olan bu modeller, derli toplu ve bakımlı ortam görsellini de kullanıcılarına yaşatmaktadır. 

 Hilton Banyo Modelleri̇ Nelerdir?

Hilton banyo modelleri evini yenileyecek olanlara harika alternatifler sunmaktadır. Hilton lavabo takımı çeşitleri arasında yer alan çift lavabolu hilton banyo modellerinden ahşap tezgâhlı hilton banyo modellerine kadar veya aynalı dolap modellerinden, mermer detaylı hilton banyo seçeneklerine kadar birçok ürün bulunmaktadır. Zevklere göre siyah, beyaz, gri, kırmızı, yeşil ve daha nice renkler kişilerin beğenisine sunulmaktadır. 

 Hilton Lavabo Nedir?

Hilton lavabo, tezgâhların alt ve üst kısımlarına tasarlanan farklı dolap ve raf bütünü ile lavaboların oluşturduğu takım haline ve bu banyo tezgâhları ve dolaplarla birlikte tasarlanan ünitelere denilmektedir. Hilton tipi lavabo konforu ve estetiği bir arada yaşatmaktadır. Lavabo modelleri içinde hilton lavabo modelleri tezgâha gömülü olarak geliştirildiklerinden dolayı gömme ürünler olarak bilinmektedir. Böylece ölü alanların kullanımını sağlamakta ve dar banyolara ferahlık getirmektedir. Çünkü lavabo altındaki dolap çözümleri muhteşem dekoratif görünümleri ile görünmesi istenmeyen yerler kapatmaktadır. İster büyük banyolar olsun ister küçük banyolar hilton lavabolar kolay montajları, kullanım rahatlığı ve şık tasarımları ile öne çıkan ürünler arasında yer almaktadır. 

 Hilton Lavabo Ölçüleri Nelerdir?

Tezgâh içine montaj yapılarak kullanılan hilton lavabo ölçüleri genel olarak genişlik 47 cm, derinlik 38 cm ve yükseklik 20 cm olarak bilinmektedir. Hilton lavabo altına kullanılan dolaplar ise enler 70 cm ile 140 cm arasında farklı göstermekte, derinlik ise 43 cm ve 75 cm aralığında olmaktadır. Dikdörtgen formundaki etajerli lavaboların ölçüleri altlarında bulunan dolapların ölçülerine göre de farklılık göstermektedir ve ebatlar 65 cm, 75 cm, 85 cm ile 100 cm ölçülmektedir. Küçük ve dar banyolar için hilton lavabo ölçüleri ise genelde 25cmx50cm tercih edilmektedir. 

 Hilton Lavabo Yerden Yüksekliği Ne Kadar Olmalıdır?

Hilton lavabolarda yerden yükseklik genel olarak 80-85 cm arası olarak kabul edilmektedir. Bu ölçüler sayesinde hilton lavabo sahipleri rahatlıkla lavabo işlemlerini karşılamaktadır. 

 Hilton Banyo Kullanışlı mıdır?

Son dönem banyoların yeni nesil modelleri arasında yer alan hilton banyolar, hem küçük hem de büyük banyolar için ideal çözümler olarak sunulmaktadır. Kaldı ki ev ilanlarında dahi hilton banyo bulunur ifadesinin yer alması bu banyo içi modelinin tercih edilmesinde ve kullanışlı olmasında büyük roller oynamaktadır. Farklı tasarımları ve imalatlarında farklı materyallerin kullanılması ile dikkat çeken hilton banyolar bünyelerinde kaliteli depolama alanları yaratmaktadır. 

İkili modelleri aynı anda banyonun iki kişi tarafından kullanılmasına olanak da yaratırken, üçlü ve daha fazla olan modelleri de genellikle topluma açık alanların tuvaletlerinde tercih edilmektedir. Özgün tasarımlara ve modern ürünlere sahip hilton banyolar, farklı kullanım alanlarında uyumlu modeller de sunmaktadır. Özellikle çamaşır makinesi ve kurutma makinesi yerleri olan hilton banyolar bu duruma güzel bir örnek teşkil etmektedir. Çamaşır alanlarının gizlenmesini de sağlayan bu seçenekler hilton banyoların kullanışlılığını bir kez daha kanıtlamaktadır. 

Hilton Banyo Dekorasyonunda Bulunması Gereken En Önemli Parçalar

Hilton banyo dekorasyonunda bulunması gereken en önemli parçaların yer alması sayesinde banyolar bambaşka bir boyut kazanmaktadır. Çeşitli aksesuarların varlığı sayesinde banyolara yansıyan sanatsal dokunuşlar evlere gelen misafirleri hayran bırakmaya yetmektedir. Bir hilton banyonun oluşmasında başlıca rol oynayan lavabo, dolap ve tezgâh gibi ürünlerin dışında da dekoratif aynalar bulundukları ortamları anında farklılaştırmaktadır. Oda kokuları ve mumların da tezgâh kenarın yer alması hem banyoların hoş kokmasını sağlamakta hem de rahatlatıcı mum ışığından istenildiği zaman yararlanılmaktadır. 

Ayrıca dekoratif ürünler sınıfına da giren mumlar ve oda kokuları banyoların şıklığını arttırmaktadır. Aydınlatma çözümleri de hilton banyolarına ve banyo içi ortamlarına hiç akıllara gelmeyecek boyutlar kazandırmaktadır. Stil sahibi dikkat çeken aydınlatmalar ortamda yer alan her bir parçanın daha görünmesini desteklemektedir. Elbette ki bunun için en doğru aydınlatma ürününün seçilmesi faydalı olmaktadır. Loş ışık sevenler için sarı tonlarındaki gün ışıkları tavsiye edilmektedir. Her yerin olduğundan daha parlak görünmesini isteyenlerin de beyaz ışıktan yana tercih kullandığı gözlenmektedir. 

Bütün bunlar dışında aksesuarlarda hilton banyoları en üst seviyeye taşıyan ürünler olarak tanınmaktadır. Lavaboların yan kısımlarında ya da aynaların önünde konumlandırılan bu aksesuarla banyoların canlandırılmasında büyük rol oynamaktadır. Son olarak banyo askı çeşitlerinin de hilton banyo dekorasyonunda önemli rol oynadıkları unutulmamaktadır. 

 Hilton Banyo Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hilton banyo dekorasyonlarında dikkat edilmesi gerekenlerin ilki nereye sabitleneceğinin tespiti ile belirlenmektedir. Bu konuda en doğru karar için işin uzmanına yani bir iç mimara danışılması da önerilmektedir. Hilton banyonun yeri tespit edildikten sonra da klozet modeli, duşakabin veya küvet seçimi, aydınlatma, bol bol ayna kullanımı, raflı dolap modelleri, fayans ya da duvar kâğıdı seçimi, aksesuarlar ve en son olarak ta banyo paspas takımı banyo dekorasyonu açısından hayati önem taşımaktadır. Bu unsurlara dikkat edilmesi gerekmekte ve banyolar için mükemmel tasarımlar yaratılmaktadır. 

Hilton banyonun konumu ve diğer banyo detaylarına çözüm bulunduktan sonra dekoratif hilton banyo modelleri incelenmektedir. Su dayanıklı ahşap hilton banyolar birçok yerde öne çıkmakta ve böylece ahşabın verdiği sıcaklık banyo içinde de hissedilmektedir. Suya dayanıklı yapısı ile banyo dolaplarının da aynı ahşap malzemeden tasarlanması şıklığı ve fonksiyonelliği birlikte oluşturmaktadır. Ahşap dışında beyaz ve aynalı hilton banyolar özellikle küçük alanlar için inanılmaz çözümler yaratmaktadır. Hem beyaz rengin ferahlı hem de aynaların bulundukları yere boyut kazandırması, geniş göstermesi bir araya geldiğinde fikir sahiplerinin bile hayranlığı gözler önüne sermektedir. Ayrıca banyo dolaplarının raflı tercih edilmesi kullanışlılığı arttırmakta ve de kapaklı, kapaksız seçenekleri ile de yeni akım dekorasyonların takibi banyolarda görünmektedir. 

Tamamlanan proje görsellerimiz için galeri sayfamızı ziyaret ediniz.

Galerimiz