Amerikan Mutfak

Verano Mutfak

Amerikan Mutfak

Amerikan Mutfak Nedir? Amerikan Mutfak Avantajları ve Dezavantajları

Geniş ya da dar odalardan daha fazla yararlanmak ve evlerde daha samimi bir ortam oluşturmak adına, ilk defa Amerikalılar tarafından evlerde uygulanan Amerikan mutfak stili artık ülkemizde ve pek çok ülkede kullanılır hale geldi. Özellikle de yeni inşa edilen evlerin, dönüşümün başladığı eski evlerin ilk tercihlerinden olan Amerikan tipi mutfak, evin genişliğini en iyi şekilde değerlendirme konusunda akıllara gelir. 

Küçük evlerde pratik ve samimi hava oluşturmaya yardım eden Amerikan tarzı mutfak aynı şekilde geniş ve ferah evlere de havalı görünüm katmak ve lüks mimari detayları oluşturmak için tercih edilmektedir.

Dünyanın pek çok noktasında ev projeleri hazırlanırken Amerikan mutfak tasarımları gündeme gelir. Ada tipi, L tipi, U tipi ya da diğer formlarda tasarlanan Amerikan mutfak hem sosyal bir alan hem de yemek yeme alanı olarak kullanılmaktadır. Aile üyelerinin de birçok açıdan işine yarayan bu mutfak tarzına Bellona farkıyla değinelim. Evinizde biraz değişim yapmak isterseniz; eski stildeki mutfağınıza sihirli dokunuşlar yapıp açık mutfak salon birleşimi olan Amerikan mutfak uygulayabilirsiniz.

Açık mutfak adıyla da tanıtılan Amerikan mutfak, hareket alanını genişleten özelliğe sahip olduğu için özellikle de çocuklu aileler tarafından talep ediliyor. Evde bulunan küçük çocukları ya da evcil hayvanları kontrol etmek adına Amerikan mutfak projeleri daha sık çiziliyor. 

Amerikan Mutfak Kullanışlı Mıdır?

Mutfakla oturma odası birleşik dekorasyon olarak özetlenebilen Amerikan mutfak kimine göre kullanışlı iken kimine göre kullanışlı değildir. Eğer evinizde  evcil hayvan varsa, küçük çocuklarınız varsa, odalarınız kullanışlı ve dar değilse Amerikan mutfak bu noktada size büyük kolaylık sağlayacaktır. Çünkü salon ve mutfağı aynı oda içinde sunan bu mutfak stili sayesinde yemek yaparken ya da yerken aynı yerde çocuğunuza bakabilir, kedi ya da köpeğinizi izleyebilir yahut misafirinize kahve sunabilirsiniz. 

Kullanışlı olmasının bir yönü de oturma grubu ile mutfak masasının aynı yerde olmasıdır. Hem yemek servisi yapıp hem de tatlı sohbetlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eviniz ve evinizdekilerle iletişimin kopmaması için Amerikan mutfak büyük kolaylık sağlayacaktır diyebiliriz.

Amerikan mutfak avantajları konusunda size şu bilgiyi de verebiliriz. Metrekaresi küçük ve giriş kapısının mutfağa açıldığı ev tiplerinde, eşyaların ergonomik şekilde kullanılması için Amerikan mutfaklı evler sizi korkutmasın. Düşünün ki 1+1 eve taşınıyorsunuz ve kapıyı açtığınız anda Amerikan mutfağa giriyorsunuz. Bu odada televizyon, mutfak ve köşe koltuğunuz sizi karşılıyor. Pek çok işi aynı ortamda yapabildiğiniz için Amerikan mutfak tarzını sevebilirsiniz.

Amerikan mutfak kullanılan dairelerde pencere kullanımı da mümkündür. Bu özelliği sayesinde salon ışığından mahrum kalma ihtimaliniz çok düşüktür. Gündüz ve gece ayrı konforda kullanabileceğiniz Amerikan mutfak hem home office olarak hem de samimi bir açık mutfak olarak hayatınıza pratiklik katabilir.

Tamamlanan proje görsellerimiz için galeri sayfamızı ziyaret ediniz.

Galerimiz