Vestiyerler

Verano Mutfak

Vestiyerler

Vestiyer çeşitleri arasından hangisine ihtiyacın var?

Ayakkabılarının muhafaza edilebileceği yeterli alan olmaması ev girişindeki düzeni alt üst edebilir. Vestiyer ayakkabılık modelleri bu sorunu ortadan kaldırmak için en uygun seçenektir. Aynaların ortama kattığı derinlik ve zarafet dikkate alındığında, antrelerinin şıklığına önem verenler için vestiyer ayna modelleri en ideal tercih olacaktır. Ayakkabıların yanında mont, kaban gibi dış giyimlerin tamamını sığdıracak bir dolap arayışında olanların yardımına ise vestiyer dolap modelleri koşabilir. Bunlar ayakkabılığı, askılığı, aynası içinde olan komplike mobilyalar. Özellikle evi küçük olanların tercih ettiği bu vestiyerler diğer vestiyer çeşitlerine göre daha  geniş bir yere ihtiyaç duyuyor. Eğer bu tarz bir vestiyer dolap almayı planlıyorsan antrende bu mobilyaya ne kadar yer ayırabileceğin çok önemli. Bir diğer mevzu da antrelerin şekli. Maalesef her ev, geniş ve ferah giriş alanlarına sahip değil. Upuzun antreler yeni nesil evlerde neredeyse yok denecek kadar az. Bu kadar farklı ev mimarisi içinde kapsamlı bir vestiyer için yer ayarlaman güç olabilir. Bu durumda geriye yapacağın tek bir şey kalıyor. Evin girişine özel bir dolap yaptırmak. 

Vestiyer seçimini kolaylaştıracak ipuçları

Küçük ve karanlık bir antreye sahipsen beyaz renkli vestiyer tercih ederek girişte ferahlık sağlayabilirsin.Ayakkabılık bölümleri hava sirkülasyonu yapabilen kapak tasarımlarına sahip vestiyerler tercih edilerek evde oluşabilecek koku sorunun önüne geçilebilirsin.Evde yaşayan birey sayısı az olsa da ortalama kapasitede bir vestiyer seçerek misafir geldiğinde sıkıntı yaşanmasını engelleyebilirsin.Vestiyer seçimi yapmadan önce iyi bir araştırma yaparak aceleci davranmanın olumsuz sonuçlarından kurtulabilirsin.

Vestiyerini kendin tasarlamaya ne dersin?

Duvara sade bir askılık monte edip hemen altındaki zemine, ayakkabı giyebileceğin küçük bir puf dolap yerleştirerek sade bir vestiyer askılık tasarlayabilirsin.Eski bir kapıyı dikey olarak duvara monte edip gerekirse renginde değişikliğe gidip üzerine kancalar yerleştirerek evinin girişine sıra dışı bir hava katabilirsin. Renklendirdiğin sebze kasalarını antrede üzerine oturulan bir pufa, içine ayakkabı konulabilen bir rafa dönüştürebilirsin.

Tamamlanan proje görsellerimiz için galeri sayfamızı ziyaret ediniz.

Galerimiz